اخبار تازه :
مصاحبه روابط عمومی گروه عمران و مسکن با مدیرعامل شرکت انبوه سازان سبزاندیشانروابط عمومی گروه عمران و مسکن سازه پایدار قرن جهت آشنائی بیشتر شما همکاران و مخاطبین گرامی مصاحبه ای را با مهندس محسن پیرانی مدیرعامل شرکت انبوه سازان سبزاندیشان ترتیب داده است که در زیر به آن اشاره می شود :


ضمن معرفی به طور مختصر به سوابق کاری ، مدیریتی و صنفی خود اشاره ای بفرمائید :


بسم الله الرحمن الرحیم والحمدالله رب العالمین

بدواً از اعتماد مدیرعامل محترم بنیاد و مدیرعامل محترم گروه عمران و مسکن سازه­پایدار قرن در واگذاری مسئولیت شرکت انبوه سازان سبزاندیشان به اینجانب کمال تشکر را دارم . همچنین از آقای امامی مدیرعامل سابق شرکت یاد کرده و به نوبه خود از زحمات ایشان قدردانی می­نمایم و در نهایت از مدیران و کارکنان شرکت که به نیکی و با صمیمیت و همدلی با اینجانب همکاری می­کنند تشکر و سپاس ویژه دارم .

اینجانب محسن پیرانی متولد سال 1347 از شهرستان تکاب استان آذربایجان غربی هستم. که در سال 1372 در رشته مهندسی مکانیک در حرارت و سیالات فارغ­التحصیل شدم و از زمان اخذ دانشنامه کارشناسی در صنعت ساختمان و پروژه­های عمرانی با سمت­های مختلفی به عنوان کارشناس، محقق، ناظر مقیم، طراح، ناظر عالی، رئیس گروه تخصصی مکانیک، رئیس کارگاه، مدیر فنی، مشاور، بازرس فنی سازمان بازرسی کل کشور و عضو هیئت مدیره در چند شرکت فعالیت داشته­ام و قبل از برعهده­گرفتن مسئولیت این شرکت به مدت 7 سال رئیس اداره مهندسی و املاک بانک انصار بودم. ضمناً به لحاظ صنفی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان و دارای پروانه پایه یک طراحی، اجرائی و نظارتی هستم.

با عنایت به اینکه شرکت انبوه­سازان سبزاندیشان یکی از بزرگترین منابع تأمین مسکن برای کارکنان ناجا می­باشد و همانطور که می­دانیم از ابتدای سال 89 این شرکت زیرمجموعه گروه عمران و مسکن سازه­پایدار قرن قرار گرفته است این تغییرات چه تأثیری در فعالیت های شرکت داشته است ؟

این شرکت در گذشته به صورت عمده در قالب کارفرمایی اقدام به ساخت پروژه­های مسکونی و بعضاً تجاری و خدماتی نموده است ولی براساس تصمیمات اتخاذ شده و تغییر استراتژی شرکت و سیاست­گذاری­های انجام شده، از سال 89 همزمان با قرار گرفتن در زیرمجموعه گروه، تغییر ماهیت داده و به صورت پیمانکاری اقدام به ساخت پروژه های مسکونی می­نماید که انشاء­الله با جدیت و تلاش بیش از پیش در معرفی خود به عنوان یک شرکت پیمانکاری در مجموعه شرکت­های پیمانکاری کشور، نام و برندی(نشانه) مطرح را معرفی نماید.

اقدامات انجام شده در ساماندهی شرکت انبوه­سازان سبزاندیشان را تشریح نمائید :

اهم اقدامات انجام شده از بدو انتصاب اینجانب، به صورت خلاصه در قالب بندهای ذیل ذکر می­گردد:

-         در اوایل ورود به شرکت و پذیرش مسئولیت آن طی جلسات مداوم و تخصصی، موانع و اشکالات موجود شناسائی و برای رفع آنها برنامه­ریزی گردید که در نتیجه بخشی از آن مرتفع شده و مابقی آن در حال پیگیری لازم می­باشد.

-         تهیه و تنظیم نمودار تشکیلاتی و شرح وظایف جدید و اخذ تصویب از هیئت مدیره شرکت و ابلاغ آن برای اجرا به زیر مجموعه.

-         تشکیل معاونت اجرائی و تقویت نیروهای فنی کارگاهی و مدیران پروژه­­ها برای افزایش راندمان و کیفیت اجرا و تسریع در عملیات اجرایی.

-         اصلاح و ساماندهی چیدمان نیروی انسانی و شفاف و بهینه­سازی شرح وظایف و روش­های کاری با توجه جدی به تخصص، مهارت، تجربه، توانمندی و اثرگذاری برای پیشبرد مفید و مؤثر برنامه­های جاری شرکت و تعیین تکلیف موضوعات مالی، قراردادی، اجرائی، حقوقی، ملکی و فنی به جا مانده از گذشته. 

-         شفاف­سازی و رفع مغایرت حساب­های فی­مابین با معاونت مالی بنیاد، شرکاء و ... که بخشی انجام و بخش مانده در حال پیگیری می­باشد.

-         ساماندهی آمار، اسناد، سوابق و به­روز رسانی موضوعات ملکی در قالب تقویت مدیریت املاک شرکت.

-         انجام انبارگردانی تخصصی، جمعداری و مغایرت گیری اموال و جمع آوری اقلام فرسوده و فروش آن.

-         اخذ گواهی عضویت در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران و انجمن صنفی انبوه­سازان مسکن و پیگیری­های مستمر برای اخذ رتبه پیمانکاری و انبوه­سازی.

 -         تهیه و تنظیم 15 مورد الحاقیه، 4 مورد موافقت­نامه و 3 مورد قرارداد با بنیاد برای پروژه­های تمام شده و در حال اجرا که مربوط به سنوات گذشته می­باشد.

-         پیگیری انتقال تسهیلات دریافتی در سال­های گذشته به نمایندگی از بنیاد که تا کنون بخش عمده آن انتقال و اجراء آن به مؤسسه مالی و اعتباری قوامین ابلاغ شده است.

-         ایجاد واحد امکان­سنجی و تهیه طرح­های مربوطه برای پروژه­ قیام­دشت، پروژه مسکونی یاس اندیشه و تولید بتن در پرند و ساخت تیرچه بلوک برای تصمیم­گیری دقیق و بهینه مدیریتی.

-         ساماندهی الحاقیه­ها، اضافه­کاری­ها و تأخیرات پیمانکاران و فروشندگان طرف قرارداد شرکت.

-         خریداری تعداد 50 واحد از پروژه مهر و 112 واحد از پروژه نگین پردیس برای تعدیل بدهکاری قابل توجه فروشنده به شرکت.

با توجه به دستورالعمل ابلاغی مبنی بر تحویل پروژه­های تحت پوشش به شرکت­های سازه پایدار استانی، در حال حاضر چه تعداد از پروژه­ها به این شرکت­ها تحویل داده شده و چه تعداد توسط شرکت در حال اجرا می­باشد ؟

برابر دستورالعمل ابلاغی از 15 پروژه قابل تحویل تاکنون پروژه­های 252 واحدی خاقانی ارومیه، 257 واحدی شهرکرد، 198 واحدی صبا و 164واحدی شهید بهشتی همدان، 176 واحدی فولادشهر(پرنیان) و 980 واحدی مجلسی اصفهان و 800 واحدی رضویه کرمانشاه به شرکت­های سازه­ پایدار استانی تحویل شده و امید است درآینده نزدیک بتوانیم ادامه روند اجرای پروژه 195 واحدی محمدشهر کرج را نیز که صورتجلسات مربوطه درحال امضاء می­باشد به شرکت سازه پایدار امین البرز بسپاریم و پروژه­های موجود در استان­های کردستان (50 و 100 واحدی گلزار و 450 واحدی نبی­اکرم(ص))، کرمان(150 واحدی نگین 2، 520 واحدی الماس 3 و 60 واحدی مطهری) و یزد (622 واحدی خلیج فارس) به دلیل وجود برخی مسائل، هنوز تحویل داده نشده که  درصدد هستیم تا با رفع موانع موجود این پروژه­ها را نیز به شرکت­های مربوطه تحویل نماییم.

ضمناً پروژه­های 512 واحدی امام حسین(ع) پرند، 1400 واحدی قیامدشت، 1050 واحدی مهر و 514 واحدی نگین پردیس توسط این شرکت درحال اجرا می باشد.

همچنین پروژه­های 50 واحدی شهیدکرد تهران، 19 واحدی هلال پرند،151 واحدی ناز فردیس، 48 واحدی صدف، 80 واحدی مارلیک، 428 واحدی مهستان، 144 واحدی ملایر و 100 واحدی تویسرکان توسط این شرکت درحال تکمیل و در شرف تحویل موقت می­باشد.

با توجه به توان و پتانسیل موجود در شرکت و برنده شدن در مناقصات اجرای پروژه­های مجلسی اصفهان، بخشی از پروژه مرکز رفاهی پردیس زنجان و 198 واحدی سمنان، این پروژه­ها در مرحله عقد قرارداد و تجهیز کارگاه می­باشند.

آیا تغییرات سازمانی و تشکیلاتی متأثر از تغییر ماهیت شرکت از کارفرمائی به پیمانکاری، در جذب یا تعدیل نیروی انسانی موجود تأثیری داشته است ؟

بله، همانگونه که قبلاً به اصلاح و ساماندهی چیدمان نیروی انسانی اشاره کردم، این مهم موجب گردیده شرکت اقدام به پالایش نیرو­های موجود نموده و از حالت کمی به حالت کیفی، تغییر موضع دهد و تعداد 58 نفر از نیروهای غیرتخصصی از ستاد و پروژه­های شرکت با طرح موضوع در جلسات تخصصی با حضور اعضاء شورای معاونین و مدیران پروژه­های شرکت در اواخر سال 89 تعدیل شده و تعداد 20 نفر نیز به شرکت­های سازه پایدار منتقل شده­اند و اقدامات اولیه برای جذب مدیران و کارشناسان با تخصص­های مورد نیاز انجام شده که در این راستا تعداد 8 نفر نیروی متخصص جذب شده­ است. همچنین با ایجاد معاونت اجرایی در شرکت و ایجاد تغییرات و جابجایی لازم در بعضی قسمت­ها و حذف امور غیرمرتبط از واحدها، سعی شده در پیشبرد اهداف تسریع،  ساماندهی موضوعات رسوب­ شده از گذشته برنامه­ریزی و در بکارگیری و تقویت نیروهای اجرائی و فنی شرکت با گرایش اهمیت به توان فنی، تخصصی و کارآمدی توجه شود .

در سال جهاد اقتصادی چه برنامه های مهمی را برای اجرا در نظر دارید ؟

افزايش ظرفيت توليد و عرضه مسكن مي تواند در پيشبرد اهداف "سال جهاد اقتصادي" موثر باشد و توليد انبوه مسكن در هر كشور نه تنها از مظاهر رشد اقتصادي آن كشور است، بلكه نيازهاي اجتماعي را برآورده نموده و رشد بخش مسكن، منجر به تحقق رشد اقتصادي قابل ملاحظه و تحريك و تسريع حركت چرخ هاي اقتصادي كشور می­شود. لذا با توجه به نام­گذاری سال جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله­عالی) این مهم را برخود وظیفه  می­دانیم که با همکاری و همیاری کلیه مدیران و کارکنان شرکت و با تلاش بی­وقفه­ در راستای فعالیت خود و در جهت تأمین و ساخت مسکن استاندارد و ارزان قیمت و تحویل آن در کمترین مدت زمانی به کارکنان ناجا گام مهمی را به انجام رسانیم.

ضمناً اخذ رتبه(گرید) انبوه­سازی و پیمانکاری، شرکت در مناقصات، انعقاد قرارداد کارهای پیمانکاری ، تلاش همه قسمت­ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب، برنامه ریزی تعیین تکلیف و ساماندهی موضوعات مانده از سال­های گذشته، حل و فصل موضوعات ملکی و مشکلات حقوقی (که بحمدالله مواردی به نتیجه قطعی و مطلوب رسیده و درباره مابقی نیز راهکارهای مناسب برنامه­ریزی شده و بر آن اساس اقدامات لازم درحال انجام است) از برنامه­های مهم کاری و مدیریتی این شرکت می­باشد.

برنامه های شما در بخش مسکن و انبوه سازی چیست ؟

هدف شرکت در بخش مسکن و انبوه سازی، تأمین مسکن و ساختمان استاندارد، امن، کیفی و ارزان با استفاده از مصالح مرغوب، مناسب و درخور شأن و شخصیت کارکنان ناجا و مشتریان آتی با توجه به شخصیت جدید پیمانکاری شرکت می­باشد و در راستای تحقق این هدف، استفاده از متد و شیوه­های انبوه­سازی نوین در برنامه شرکت قرار گرفته و سعی می­شود تا با انبوه­سازی صنعتی، قیمت و کیفیت ساختمان­ها را به حد مطلوب برسانیم. همچنین در نظر است به عنوان پیمانکار علاوه بر اجرای پروژه­های مربوط به بنیاد تعاون و شرکت­های زیرمجموعه گروه، در آینده نزدیک به عنوان یک شرکت مطرح و توانمند در پروژه­های مربوط به ناجا (به غیر از مجموعه بنیاد تعاون)، مسکن مهر و سایر سازمان­های دولتی و غیر دولتی نیز حضور داشته باشیم . انشاءالله

بازگشت به اخبار شاخه   اخبار
نویسنده : support | ديگر... | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ